ICТМ

Ініціатива самозахисту трудящих мистецтва.

В умовах абсолютного ігнорування державою актуальних культури і мистецтва єдиною можливою стратегією побудови мінімальних умов для існування мистецтва є створення мистецьких спільнот, що базуються на взаємодопомозі та дискусії.

У державі, що проголошує демократію пріоритетним способом відносин, ми, як трудящі мистецтва, маємо впливати на формування нових принципів культурної політики та на їхнє втілення на практиці.

ІСТМ створюється за ініціативою тих, хто працює на території критичного та експериментального мистецтва. Саме критичне та дослідницьке мислення є передумовою звільнення, засобом запобігання маніпуляціям та рушієм розвитку свідомості заради створення більш осмислених суспільних взаємовідносин.

Основною метою Ініціативи є захист мисткині/митця та їхньої трудової практики у відносинах із інституціями та структурами, що замовляють, організовують і презентують їхню роботу.

Ми заявляємо про необхідність прозорості у системі взаємин художниця і художник\ інституція\ публічна сфера і потребу у виробленні конвенцій  трудових відносин в українському сучасному мистецтві.

Ми ставимо собі за мету реалізувати право художниці/ка на якість репрезентації художнього процесу. Наголошуємо на необхідності соціального забезпечення державою митців та зрозумілої системи оподаткування їхніх доходів.

Ще одним завданням Ініціативи є переосмислення фігури художниці/ка як виробниці/ка та учасниці/ка культурного життя, а також проблематизація сприйняття мистецтва суто як сфери дозвілля, а не як суспільної/політичної у широкому сенсі діяльності.

ІСТМ розпочинає свою діяльність з дослідження контексту, у якому існують суб’єкти мистецької діяльності. Результатом публікацій, що освітлюватимуть конкретні епізоди художнього процесу, а також опитувань художників, інституцій та галерей, мусить стати усвідомлення та формулювання засад їхньої діяльності.

На цій основі ІСТМ розроблюватиме тактики для відстоювання прав учасниць та учасників мистецького процесу.

Ми готові солідаризуватися із іншими робітничими об’єднаннями з метою захисту трудових прав найманих та прекарних робітників.

На сьогоднішній день склад ICТМ є фіксованим. Група стане відкритою після публічно презентованих результатів дослідження.

СКЛАД IСТМ : Катерина Бадянова, Лариса Бабій, Анатолій Бєлов, Євгенія Бєлорусець, Олександр Бурлака, Ксенія Гнилицька, Анна Звягінцева, Нікіта Кадан, Юрій Кручак, Юлія Костерєва, Василь Лозинський,  Андрій Мовчан, Іван Мельничук, Мар’яну Матвейчук, Катерина Міщенко,  Лада Наконечна, Олексій Салманов, TanzLaboratorium, Леся Хоменко.

3 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: