Відкритий лист до Марії Лінд та Бориса Гройса, запрошених кураторів ARSENALE 2014 (Київ, Україна)

опуліковано 16 вересня  тут

Ми, що підписалися нижче, закликаємо Вас приєднатися до бойкоту Мистецького Арсеналу та всіх його структур, що розпочався в липні 2013 року у відповідь на ситуацію довкола виставки «Велике і величне».

Організовуючи подібну виставку, Мистецький Арсенал виявив себе як провладна ідеологізована установа та інструмент імітації культурного процесу. Така діяльність не відповідає викликам сучасного світу, а отже, не створює простору для сучасного мистецтва.

Проголошуючи виставку “Велике і Величне” “проектом-самоусвідомленням і справжнім уроком національної гордості за українську культуру”, Мистецький Арсенал створює прецедент некритичного та поблажливого ставлення як до історичного наративу, так і до сучасних проблем, презентуючи українську культуру як принадливий об’єкт, працюючи на злипання держави та церкви, яка в цьому випадку зазіхає ще й на мистецький простір.

Цензурування роботи Володимира Кузнецова “Коліївщина. Страшний суд” та вилученння з експозиції картини Василя Цаголова “Коктейль Молотова” унаочнили кураторську та організаторську неспроможність працівників Мистецького Арсеналу.

У переддень відкриття виставки директор Наталя Заболотна наказала замалювати картину Кузнєцова чорною фарбою, називаючи цю акцію «своїм власним перформансом» з метою покарати «певних митців за їхню зухвалість».

Акт цензури також згубно вплинув і на міжнародну репутацію Мистецького Арсеналу та поставив під сумнів можливість проведення в його стінах вагомих міжнародних виставок сучасного мистецтва.

Державна інституція не може обслуговувати примхи та фобії можновладців, вона має репрезентувати критичне і дискусійне  знання, яке виробляє актуальне мистецтво. У даній ситуації знецінюється будь-яке, і особливо критичне, висловлювання на території Арсеналу. Кожен, хто матиме право голосу на бієнале, легітимує нівеляцію голосів інших – до і після події.

Співпраця з інституцією Мистецький Арсенал в її теперішньому стані неможлива.

З моменту публікації відкритого листа Ініціативи самозахисту трудящих мистецтва до української та міжнародної мистецької спільноти від 31 липня 2013 року Мистецький Арсенал не дав жодної відповіді на поставлені вимоги.

Отже, ми повторюємо, що цей бойкот Мистецького Арсеналу триватиме до тих пір, доки ця установа не:
-проголосить принципи діяльності Мистецького Арсеналу як Інституції;
-легалізує відносини Інституції з художниками;
– публічно визнає ситуацію з роботами Цаголова та Кузнецова відповідно актами цензури та цензури і вандалізму;
-публічно гарантує неповторення у майбутньому подібних актів цензури.

У контексті вищезазначених подій ми заявляємо про здатність мистецтва протистояти зростанню релігійного фундаменталізму та  фундаменталізму як такого. Ми наголошуємо на автономії державної інституції, яка не може бути використана жодним офіціозним, релігійним, ідеологічним, комерційним угрупованням.

Підписати лист можна тут: http://www.ipetitions.com/petition/boycott_mystetskyi_arsenal/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: