Результати засідання Комісії (що відбулося 12.10.2012) з питань відбору (конкурсу) фахівців для визначення кандидатури на посаду генерального директора НХМУ

У п’ятницю 12 жовтня, по закінченні засідання Комісії з питань відбору (конкурсу) фахівців для визначення кандидатури на посаду генерального директора Національного художнього музею України, до громадськості, яка зібралася на сходах МінКульту, вийшов Приставський І.Р. – Голова Громадської ради при Міністерстві культури України, член сьогоднішньої Комісії – та повідомив таке:

“Заступник міністра культури України Анатолій Тимофійович Кохан на сьогоднішньому засіданні Комісії зачитав рішення Громадської ради при Міністерстві культури із вимогами громадськості [серед яких: вимога щодо прозорості конкурсу, оприлюднення протоколів засідання комісії, оприлюднення програм кандидатів], що були прийняті 10.10.12.

При остаточному голосуванні не була підтримана жодна кандидатура, голоси розділилися таким чином: 2 члени комісії проголосували проти всіх, 4 проголосувало за Т.Миронову , а 4 за Ю.Литвинець. За третю кандидатуру, яка сьогодні розглядалася [Л.Березницька], не було подано жодного голосу.

Комісія прийняла рішення просити Міністра припинити її діяльність, бо комісія вважає свою місію вичерпаною  … у зв’язку з тим, що за цей період, поки працює дана комісія по НХМУ, створена Музейна рада при Міністерстві Культури України, яка має більше відношення до музейної справи.

Комісія сьогоднішня прийняла таке рішення:

Проінформувати Міністра Культури України про те, що консенсус не досягнуто, а результати голосування  – 4 за одну кандидатуру, 4 за інщу і 2 проти всіх. Це означає, що ніхто не набрав більшості, рішення, таким чином, не прийняте.

У зв’язку з тим, що створена Музейна Рада – передати, якщо міністр вважає за доцільне, це питання надалі на розгляд Музейної Ради.

Взагалі щоб ви знали, що дана комісія, як і будь-яка інша комісія, має дорадчий голос, тому яке б рішення сьогодні не було б прийнято, все одно вирішував би виключно Міністр своїм наказом.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: